Zpět k článkům

Služba Revive Israel

©7/8/2015 Služba Revive Israel

Nereptat a nepochybovat?

Ašer Intrater

Po mnoho let jsem vyučoval, že Nová Smlouva je vskutku židovská kniha. Vyjma snad tohoto verše: Filipským 2,14: Všechno dělejte bez reptání a pochybování.

Myslel to rabbi Saul z Tarsu opravdu vážně? J  
Argumentovat, to je prakticky náš národní izraelský sport. Reptat je součástí naší židovské kultury a dědictví, které se vyvíjelo po tisíce let. Je to dokonce zaznamenáno v Bibli (znovu a znovu).

Možná, že řešení tohoto teologického problému je, že Saul (Pavel) psal k pohanům. Ano, to od nich (ne od nás), lze očekávat, že si nebudou stěžovat a hádat se.

Ne, tento verš je pro každého, včetně tebe a mne, Žida a pohana, ženy a muže, bílého a černého, starého i mladého. Nemáme žádné výmluvy. Zřejmě také Filipští měli s tímto konkrétním charakterovým rysem trochu problém. Pokud ne, proč by si Pavel s nimi o tom psal?

Pokud je to napsáno v Bibli, musí to být možné. Modleme se: „Pane, pomoz nám s grácií a díkůvzdáním dělat všechny věci, aniž bychom si stěžovali a jakkoliv se dohadovali, amen.“


Židovský terorismus

Katy Smith, Maoz Israel Ministres

Byl to pro nás Izraelce smutný týden, který lze shrnout do dvou slov: Židovský terorismus.

Ve čtvrtek odpoledne během jeruzalémské každoroční Gay Pride Parade bylo pobodáno šest lidí. Jednou z obětí byla šestnáctiletá dívka, která podlehla svým zraněním a v neděli zemřela. Útočníkem je ultra-ortodoxní extremista, Jišaj Šlissel, který byl právě propuštěn z vězení po tom, co si odpykal trest za bodnutí jedné osoby na Gay Pride před deseti lety.

V pátek, ve městě Duma ležící na Západním břehu Jordánu byly podpáleny dva domy. Oheň zabil 18-ti měsíční dítě a kriticky zranil jeho čtyřletého bratra a oba rodiče. Stěny okolních domů byly postříkány nápisy „Mesiáše králem“ a „pomsta“, což usvědčuje z vraždy židovské extrémisty, kteří se považují za „nedotknutelné“.

Tisíce lidí se na protest shromáždilo a ukázalo tak svou podporu obětem obou útoků. Premiér Netanjahu a další vládní úředníci tyto útoky odsoudili a slíbili teroristy potrestat. Dokonce i izraelští rabíni různých sekt judaismu odsoudili tyto nesmyslné vraždy. Židovští osadníci spolu s muslimy na Západním břehu uskutečnili zvláštní společnou modlitební akci, v naději, že mohou vedle sebe žít v míru.

V reakci na teroristický útok v Dumě, spáchali Palestinci proti židovským civilistům a vojákům několik útoků. Z Gazy byly v neděli v noci vypáleny dvě rakety proti Izraeli. Světoví lídři a média se rozohnili na Izrael, obviňujíce izraelskou vládu zodpovědnou za vraždu dítěte. Mahmúd Abbás před Mezinárodním trestním soudem v Haagu obvinil Izrael ze zločinů proti lidskosti.


Ukrajinští židovští uprchlíci

Konflikt na Ukrajině vedl k vysídlení 1,5 milionu lidí a ke smrti tisíců. Podle údajů zveřejněných ukrajinským velvyslanectvím v Izraeli, se v Izraeli kvůli válečnému stavu nachází 95 000 ukrajinských občanů a mnoho dalších touží přijít.

Mnoho ukrajinských židovských uprchlíků ze strany izraelské vlády stále ještě neobdrželo právní status, a jsou tak ve velmi obtížné situaci. Nejsou oprávněni pracovat nebo přijímat zdravotní pojištění a sociální dávky. Naši přátelé ze Šavej Cion (Návrat na Sion) této skupině nabízí širokou péči.

Zajišťují distribuci potravin a předali více než tisíc balíků. Zajišťují výlety pro nové přistěhovalce. Pracují s týmem věřících průvodců, kteří zorganizovali již 7výletů, kterých se zúčastnilo asi 330 lidí. Tyto exkurze odhalují význam země Izrael a návratu židovského národa. To jim dává smysl života a inspiruje je k absolvování nelehkého imigračního procesu.

Asi 500 lidí se připojilo k pozvání našich přátel oslavit Šabat. Mnozí z nich nikdy nevidělo svitek Tóry, neslyšelo židovské modlitby, nebo četlo texty Nového zákona, natož v hebrejštině nebo ruštině. Návrat na Sión také vytvořilo distribuční sklad pro domácí spotřebiče, prádlo a další potřebné zboží. Je otevřeno dvakrát v týdnu a každý měsíc nabízí pomoc stovkám lidí. V říjnu plánují spustit dva běhy Alfa kurzů.
Jeremiáš 16 hovoří o době, kdy Pán vrátí svůj lid do země rukou „rybářů“ nebo „lovců“. Sbor Šavej Cijon dělá skvělou a nezbytnou práci. Dovolujeme si Vás během této kritické doby vybídnout k podpoře jejich služby.
Pro finanční podporu prosím klikněte ZDE!

* * Důležité upozornění: vyberte kolonku Shavej Tzion (Return to Zion), poté v rámečku níže zvolte „Haifa / Upper Nazareth Soup Kitchen“.


Povoláni trpět

V této zprávě Ron Cantor mluví o výzvě utrpení směrem k věřícím a sdílí se z vlastní zkušeností. Umrtvování našeho těla přináší ovoce a duchovní život jak pro nás, tak i pro lidi kolem nás. Jak jsme tedy přijali své povolání? Pro sledování v angličtině klikněte ZDE!


Zpět