Zpět k článkům

Služba Revive Israel

©23/11/2012 Revive Israel Ministries

Všechno

Ašer Intrater

Naše víra v Boha je víc než jen filozofie, je to způsob života. Náš biblický pohled na svět nám dává jistotu a optimistický postoj navzdory stále se zhoršujícím podmínkám kolem nás.

Římanům 8,28
Víme, že těm, kteří milují Boha, všechny věci spolu působí k dobrému

Jednu z dcer jedné rodiny z našeho společenství, která opustila víru, rozrušil nedávný raketový útok a znovu se obrátila k Bohu. Dokonce i těžkosti na Blízkém Východě jsou části dlouhého, trpělivého Božího procesu jak obměkčit srdce našeho lidu a vytvořit v nás víru a morální odvahu.

Efezským 5,20
Vždycky za všechno děkujte ve jménu našeho Pána Ježíše Krista Bohu a Otci.
I Tesalonickým 5,18
Ve všem vzdávejte díky, neboť toto je vůle Boží v Kristu Ježíši pro vás.

Vzdávání díků vyžaduje otevření úst k tomu, aby mohlo být něco řečeno. V hebrejštině se jedná o stejný kořen jako vyznat nebo prohlásit. Dáváme Pánu dík za Jeho dobro (Žalm 136,1-3). To vyžaduje naše modlitby. Pokud se modlíme a věříme, že něco obdržíme (Marek 11,23), pak vzdáváme dík během modlitby. Pokud se modlíme bez vzdávání díku, pak se modlíme bez víry, že něco obdržíme. Tento druh modlitby může být jen manévrem obav a úzkostí, což nedělá nic dobrého. Dokonce to může situaci ještě zhoršit.

Filipským 4,6
O nic nebuďte úzkostliví, ale ve všem oznamujte Bohu své žádosti v modlitbě a prosbě s děkováním.

Vírou můžeme poslouchat Boha a být přesvědčení, že On odměňuje ty, kteří se pilně snaží konat Jeho vůli (Židům 11,6). Můžeme tedy všechno dělat s pozitivním přístupem.

Filipským 2,14
Všechno dělejte bez reptání a pochybován.,

Četli jsme tento verš nahlas na jedné naší poradě a dělali jsme si legraci, že to zní jako nežidovsko-křesťanská vsuvka do textu. Zdá se, jakoby část naší židovské kultury je jen o tom stěžovat si a hádat se o cokoliv- je to jakoby náš „národní sport“. Je možné dělat věci bez stěžování si a bez hádání!? Ano, je to možné, vírou.

Koloským 3,23
Cokoli děláte, dělejte z duše jako Pánu, a ne lidem.

Vírou v Ješuovi, a mocí Jeho ukřižování a zmrtvýchvstání, můžeme všechno dělat s entuziasmem a energií. I když je situace strašná a úplně proti naší vůli, jako to bylo pro Ješuu v Getsemanské zahradě, můžeme se modlit, aby se stala ne naše vůle ale Jeho. Pak se jeho vůle stane naší a můžeme věci činit s celou naší vnitřní silou a zaměřením.


Spravedlivé a vyvážené zpravodajství

Jackie Santoro

Každý raketový útok z Gázy je zaměřen na civilní cíle a úkolem je zabít tolik Židů kolik je možno. Pokaždé, když jsou Židé zranění nebo zabití, teroristé jásají a vítězně křičí. Izraelské údery NIKDY nejsou na civilní cíle, jsou pouze na zbrojní skrýše, raketové odpalovací zařízení nebo na teroristické ústředí. Někdy jsou zabiti i civilisté, ale není to úmyslem ani cílem útoku. V Izraeli není žádné jásání nad arabskými mrtvými civilisty.

Takzvané „spravedlivé a vyvážené“ zpravodajství nezmínilo, že Hamas a radikální Islám má jediný cíl a to vyhladit nás. Jak byste mluvili s někým, kdo vás chce zabít? Jak byste ukázali sebeovládání? Izrael ukázal úžasné sebeovládání během dlouhého času a to na úkor bezpečnosti vlastního lidu.

To vůbec není politika. Izraelská vláda a armáda bojují za přežití tohoto národa. Jsme velmi citliví na lež. Svět neslyší, že teroristé lžou. To proto jsou tyto lži tak účinné. Lži jsou vysílané tak často, že lidé tomu začínají věřit. „Spravedlivé a vyvážené“ zpravodajství, vůbec není spravedlivé ani vyvážené.


Díkuvzdání

Hassan Nasralláh, vedoucí Hizballáhu

„Celý svět by měl děkovat Iránu, protože jsou jediní, kteří nám dodávají zbraně a financují nás s cílem zabít Židy.“


Evangelizace a bombardování

Rachel Netanel

Tento týden, během nevětšího bombardování, jsem potřebovala jít do Tel Avivu a pozvala jsem svoji neteř z Rishon Lezion, aby šla se mnou. Po cestě jsem s ní sdílela evangelium. Pak jsme se usadily u moře a dlouho si povídaly. Plakala a pozvala Ješuu do svého srdce. My jsme nic netušily, ale v té chvíli spadla v Rishon Lezion raketa a zničila budovu naproti obchodu, kde by normálně pracovala. Od té doby nepřestala Pána chválit za jeho dobrotu k ní.


6-156-850 Perspektiva

6 Izraelců bylo minulý týden zabito raketami z Gazy
156 obyvatel Gazy bylo zabito Izraelem v operaci „Pillar of Cloud“(„oblakový sloup“)
850 Syřanů bylo zabito Syřany během stejných 7 dnů


Rakety z Gázy namířené proti Izraeli

1 506 raket bylo minulý týden vypáleno z Gazy proti Izraeli
152 z nich bylo chybně zamířených a dopadly v Gaze (!?)
875 přistálo v Izraeli na neobydleném území
421 bylo zachyceno ve vzduchu obraným systémem Iron Dome (Železná kupole)
84% úspěšnost sestřelů (použitých pouze proti raketám, které systém vyhodnotil jako namířené proti centru populace)
50 000 dolarů- cena za každou střelu Iron Dome
58 raket z Gazy přistálo v Izraeli na obydleném území


Izraelské údery v Gáze

1 600 míst v Gaze bylo napadeno izraelskými vzdušnými silami
980 těchto sídel bylo raketové odpalovací zařízení
206 pašeráckých tunelů
26 míst zbrojní výroby
30 teroristických vůdců bylo zabito při velmi přesných útocích
19 zničených Hamasem ovládaných center


Tři dimenze

Avigdor Liberman

„Válka probíhá v třech dimenzích. První je armáda. Druhá je diplomacie. Třetí je veřejné mínění.“


Zpět