Zpět k článkům

Služba Revive Israel

©11/09/2011 Revive Israel Ministries

11.9 a „nový“ Blízký východ

Dne 11. září 2011 proběhl v Izraeli obřad, který měl připomenout ztráty na životech během útoku na dvojčata, tedy přesně před deseti lety. Během těchto deseti let se na Blízkém východě zrodila nová realita. V muslimských národech obklopujících Izrael vyvstalo mnoho bouří plných násilí. Velice se rozšířil radikální Islám a jeho anarchie a krveprolití. Prosím modleme se za Ameriku, která truchlí nad jejími ztrátami, a svazujme radikální Islám, aby se nešířil.


Davový útok na izraelskou ambasádu v Egyptě

V pátek večer, 9. září, po odpoledních modlitbách, se na Tahrirském náměstí v Káhiře shromáždil obrovský dav frustrovaných egyptských muslimů.  Dali průchod svému hněvu a celý dav čítající několik tisíc lidí zaútočil na Izraelskou ambasádu. Prolomili ochrannou zeď a vstoupili do budovy. Všichni izraelští diplomaté byli se svými rodinami evakuováni, v budově zůstalo pouze 6 členů ochranky.

Přes celou noc, 10. září, se premiér Netanjahu snažil spojit s egyptskou vládou a bezpečnostními složkami, aby dav zastavili, ale marně. Netanjahu pak zavolal rovnou americkému prezidentovi Obamovi a požádal ho o pomoc. Obama volal do Egypta a požadoval zásah. Egyptská armáda se nakonec ukázala s ozbrojenými vozidly, se zápalným slzným plynem a dokonce s ostrým střelivem. Mnoho lidí bylo zraněno a údajně tři demonstranti byli zabiti.

Těchto šest členů ochranky bylo zamčeno v budově. Premiér Netanjahu mluvil dokonce po telefonu s vedoucím jejich týmu. Když už mezi nimi a davem zbývaly pouze jedny dveře, dorazilo egyptské komando a zachránilo je, čímž na poslední chvíli zabránili mezinárodnímu neštěstí.

10. září ráno zveřejnil stanovisko, ve kterém děkuje prezidentu Obamovi a egyptským vojákům a rovněž zdůraznil závažnost této situace. Zjevně nemohou existovat žádné diplomatické vztahy, pokud dotyčný národ nedokáže ochránit ambasádu a personál druhého národa. Povstání v Egyptě ohrozilo mírovou dohodu s Izraelem.


Názor Turecka na Izrael

Tento měsíc došlo k dalšímu zhoršení vztahů mezi Tureckem a Izraelem. Turecký premiér Erdogan oznámil zamítnutí diplomatické, obchodní a obranné dohody s Izraelem. Avšak ne všichni Turci to vidí stejně. Zde si můžete přečíst vyňatek od fejetonisty Buraka Bekdila, který se objevil v Hurriyet Daily News, 23. srpna 2011:

Už je to dva roky od toho, kdy premiér Erdogan řekl izraelskému prezidentovi Šimonu Peresovi, „Vy (Židé) víte velice dobře jak zabíjet.“ Erdogan rovněž prohlásil, že překážkou pro mír v této části světa, je Izrael, a nazval židovský stát „hnisajícím vředem, který šíří na blízkém východě nepřátelství a nenávist.“Pokusme se tedy zjistit, kdo doopravdy ví jak zabíjet.

Počet mrtvých v Sýrii se každý den blíží ke 2 000 a počet mrtvých tureckých Kurdů od roku 1984 již překročil 40 000. Jen během tohoto Ramadánu zemřelo 50 členů strany Kurdských pracovníků ve válce mezi muslimskými Kurdy a muslimskými Turky.

Súdán není součástí Blízkého východu, tak ignorujme genocidu, která se tam odehrává. Pojďme také ignorovat masakr západních Pákistánců v Bangladéši, kde v roce 1971 zahynulo přes milion lidí. Nebo 200.000 mrtvých z let 1991 a 2006 při nepokojích v Alžíru mezi vládou a islamisty.

Jednoduše, jen na Blízkém východě výzkum dokazuje 1 milion mrtvých v muslimské válce mezi Irákem a Íránem. Konkrétně 300.000 muslimských menšich zabitých Sadámem Husajnem, 80.000 Íránců během Islámské revoluce, 25.000 mrtvých z let 1970-1971, takzvané dny Černého září, kdy Jordánská vláda bojuje s Palestinci, dále bylo 20.000 muslimů zavražděno v Hamá v roce 1982 starším al-Asadem. Světová zdravotnická organizace již dříve odhadovala 150.000 mrtvých při masakrech vyvolaných Úsamou Bin Ládinem.

Přibližně již bylo od roku 1948 násilně zabito 11 miliónů muslimů, z čehož 35.000 (0,3 %) zahynulo během šesti let válek mezi Araby a Izraelem, což je každý 315tý zahynulý. Jako kontrast působí tedy těch zbylých 90 % zabitých samotnými muslimy.

Zeptal jsem se svého křesťanského kamaráda z Turecka, jak mohl novinář toto napsat a přežít. Jeho poznámka byla, že se článek pravděpodobně objevil pouze v anglickém vydání opozičních novin, protože kdyby došlo ke zveřejnění v turečtině, podepsal by si vlastní rozsudek smrti. Přezkoumání stovek "talkbacks" ukazovalo, že většina je v jeho prospěch. Modlete se za ochranu Bekdila!


Velké modlitební setkání v Jeruzalémě

Eddie Santoro

Minulé úterý, 6. září, se setkali členové 7-8 sborů v Jeruzalémě na modlitby. Mezi sbory vládla jednota, která byla způsobena přátelstvím mezi pastory z okolí Jeruzaléma. Tato jednota vedla při modlitbách k mocnému pomazání Ducha Svatého. Přimlouvali jsme se za okolní národy na Blízkém východě, za nadcházející události týkající se Spojených národů, za spasení Izraele a za mnoho dalších věcí. Modlitby byly plné ohně a byly velice intenzivní. Účastnil se každý. Dokonce hlediště bylo zaplněno.


TJCII

Daniel Juster

V Jeruzalémě se tento týden koná konference rady pro Jeruzalém „Toward Jerusalem Council II“, která svolala tento rok hlavní vůdce Církve především z Evropy a Afriky. Tato konference je navržena jako dialog.  Konala se za účelem vnesení pochopení mesiánského hnutí v Izraeli do Církve po celém světě. Prosím modlete se za jasnou strategii a vizi pro tuto konferenci a za průlom i ve vedení Církve v Asii.


Zpět